דף הבית   | מפת האתר   | אודות

 מדריך ללימוד JSP >אודות JSP

הינך נמצא ב :

אודות JSP

>

טכנולוגית Java Server Pages או JSP מאפשרת למזג תוכן HTML סטטי בתוכן דינאמי המיוצר על ידי Servlet.

JSP מאפשר ליצור את החלק הסטטי והדינאמי בנפרד. חלקים הנוצרים באופן דינאמי מסומנים בתגים מיוחדים דמויי תגי HTML המשולבים ישירות בדף.

יתרונות של JSP לעומת Servlets :

JSP אינה מספקת יכולות שאינן ניתנות לבצוע באמצעות Servlet. למעשה מאחורי הקלעים מסמכי JSP מתורגמים אוטומטית ל-Servlets אולם קל ונוח יותר לכתוב ולתחזק מסמך JSP מאשר לכתוב ולתחזק משפטי println רבים ליצירת דף HTML. בנוסף על ידי הפרדת התצוגה מהתוכן ניתן להקצות 2 אנשים שונים (בעלי כישורים שונים) ל- 2 משימות שונות אלו. מומחים לעיצוב דפי Web יכולים לבנות את מסמכי HTML על ידי כלים מוכרים ולהשאיר מקום לתוכניתני Servlets להוסיף את התוכן הדינאמי.

מבחינת המראה דף JSP דומה יותר לדף HTML רגיל, אך דף JSP מומר אוטומטית ליישומון שרת רגיל. המרה זו נעשית לרוב בפעם הראשונה שנוצרת גישה לדף. אם תרצה להבטיח שהמשתמש הראשון לא יסבול מהשהייה זמנית הנוצרת על ידי המרת ה-JSP ליישומון שרת, תוכל פשוט לגשת אל הדף בעצמך לאחר ההתקנה הראשונית שלו.

פרט לתגי HTML רגילים ישנם שלושה סוגים עיקריים של מבנה  JSP שניתן להטמיע בדף: רכיבי תסריט
(script elements), הנחיות (directives) ופעולות (actions).

רכיבי התסריט מאפשרים לציין קוד Java שיהפוך חלק מיישומון השרת שהתקבל. ההנחיות מקנות בקרה על המבנה הכללי של היישומון , ואילו פעולות מאפשרות לציין רכיבים קיימים שתוכל להשתמש בהם או לשלוט באמצעותם על התנהגות מנוע JSP.       
  כל הזכויות שמורות למערכות מידע אית"ן